Ewolucjoniści

Forum skupiające ludzi myślących racjonalnie

#1 2014-02-17 12:45:32

SzanownyPan27

Administrator

Zarejestrowany: 2014-02-17
Posty: 10
Punktów :   

Piękno ewolucji

Pierwsze dwa teksty dodane przeze mnie napisałem dość prostym i agresywnym językiem w formie prześmiewczej. Jest to spowodowane irytacją, która codziennie dotyka ewolucjonistów wciąż atakowanych, wręcz bombardowanych głupotą osób religijnych. Pomijając ogromną przepaść intelektualną kreacjoniści nie tylko negują przedstawione dotychczas fakty ale spora większość nawet nie przeczytała świętej księgi, inni skończyli na pierwszych piętnastu stronach, jeszcze inni bardziej wnikliwi cytują wybrane i najkorzystniejsze dla siebie fragmenty. Swoją drogą modlitwa o życie wieczne to nieco zachłanny sposób roszczenia sobie praw - człowiek uważa konieczność okazywania skruchy przyjmując wielkość Boga tak aby zasłużyć na kolejne, tym raz lepsze życie. Nie chce nikogo dyskryminować a tym bardziej urazić, ale jeżeli ktoś przeczytał Biblię ze zrozumieniem, (tutaj pozwolę sobie zastosować styl pisarski znanego publicysty Richarda Dawkinsa) dowie się że Bóg w niej przedstawiony to wyjątkowo negatywny bohater. Egoistyczny i nieprzewidywalny z manią prześladowczą facet, kapryśny do granic możliwości mściwy typ o skłonnościach ludobójczych. Stręczyciel zwierząt, morderca własnych dzieci lub jak kto woli sadomasochista jeżeli wziąć pod uwagę występowania jego osoby w trzech postaciach.
. Wierząc w niewidzialną istotę tworzącą mówiącego węża, nie wiedzieć czemu pozbawioną elementarnej wiedzy na temat tego czy Ziemia jest okrągła czy płaska (w przeciwieństwie do mniej boskiego Kopernika), topiąca ludzi ciągłymi ulewami, a jednocześnie miłosierna. Istota pomijająca istnienie dinozaurów i cały okres jury. - Trzeba być niewiarygodnie małostkowym żeby po przeczytaniu czegoś takiego spokojnie wybrać się do kościoła. Ten nadzwyczaj uzdolniony architekt zbudował miejsce odpowiednie dla ludzi w postaci naszej planety składającej się w siedemdziesięciu procentach z oceanów. Całkiem niechcący tworzy kontynenty. Takim sposobem ludzie wierzący w buddyzm, islam, hinduizm, judaizm skończą pod bramami piekieł bo urodzili się w złym miejscu o niewłaściwym czasie.

Opis stworzenia naszej planety nadawałby się do urozmaicenia elementarza
dla dzieci klas I-III. Realizacja takiego projektu, biorąc pod uwagę boski plan byłaby czystą matematyką - cholernie ciężką matematyką. Samo tworzenie ekosystemu i nadanie odpowiednich cech zwierzętom w swej złożoności to niebywała zdolność godna opisania w najdrobniejszych szczegółach - jakiej objętości płuc potrzebuje rekin schodząc na odpowiednią głębokość, ile jadu powinno znajdować się w gruczołach jadowych węża umożliwiając zabicie ofiary, gdzie należy zakopać jajo, by stworzenie po wykluciu zdołało wyjść na powierzchnię, w jakiej długości język powinien zostać wyposażony kameleon. Tymczasem nasz przebiegły i zarazem niezwykle skromny kreator po prostu tworzy zwierzęta oddając się zasłużonemu odpoczynkowi dnia siódmego.
Czasami z ogromnym politowaniem przeglądam strony internetowe upiększane przez kreacjonistów rysunkami. Przedstawiona na obrazku ryba dostaje nóg, następnie płetwa przeistacza się w szczurzy ogon, później już tylko widzimy zgarbionego małpoluda z dzidą, natomiast zaraz po nim faceta zamawiającego pizzę przez telefon. Kreacjonistom aż nie mieści się w głowie, że skomplikowanego procesu ewolucji człowieka nie można przedstawić w tak banalny sposób.

Przypuśćmy, że czternastoletni chłopak pisze do pewnego naukowca aby ten wyjaśnił mu teorię ewolucji na przykładzie walenia. Naukowiec wchodzi w skrzynkę e-mail, czyta korespondencję i zaczyna odpowiedź: "Dziękuję za pytanie i podziwiam że zechciałeś zapoznać się z tak obszernym tematem. W tym celu przygotowałem dla ciebie kilka książek oraz zbiór ciekawych materiałów". Przyjmijmy, że to samo pytanie zostało skierowane do księdza urzędującego w kościele pięć kilometrów dalej. Odpowiedź brzmi: "Witam. Walenia stworzył Bóg. Pozdrawiam".

Co przeszkadza ci w naszej religii zapytałby kreacjonista. Za wyjątkiem palenia czarownic, tolerowania niewolnictwa, wysadzania się muzułmanów, składania ofiar, wtrącanie się w aborcję, zapłodnienia in vitro, eutanazję, zabranianie stosowania środków antykoncepcyjnych, ciągłe podważanie nauki, nagminne molestowanie nieletnich, zbierania nieopodatkowanych pieniędzy, wtrącania w politykę, zabraniania współżycia przedmałżeńskiego, ciągłego wtrącania w wychowywanie dzieci, rzeczywiście nie robiła i nie robi ona nikomu większej krzywdy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ile jest części miedziany jeżdziec www.headshoot.pun.pl wymiana cylindra 4t na 80 poradnik plecak vanucci sims3launcher