Ewolucjoniści

Forum skupiające ludzi myślących racjonalnie

#1 2014-02-17 19:55:10

SzanownyPan27

Administrator

Zarejestrowany: 2014-02-17
Posty: 10
Punktów :   

21 gramów

Ile waży ludzka dusza? Amerykański lekarz Duncan MacDougall wierzył, że przy pomocy zwykłej wagi zdoła potwierdzić teorię opuszczania duszy człowieka po jego śmierci. Niektórzy uznają za siedzibę ludzkiej duszy całe ciało, jeszcze inni wyłącznie mózg. Film o tym samym  tytule uznawany przez zagorzałych katolików za arcydzieło obrazuje jak wiele ewolucjoniści maja jeszcze do zrobienia.21 gramów to przecież masa zdrowego Kolibera.
Czy nasza dusza tak jak najmniejszy ptak świata leci ku niebu? Tam napotyka litościwego Boga, który w zależności od ilości wypowiadanych modlitw podetnie nam skrzydła lub pozostawi w spokoju? Pojemność czaszki człowieka to około 1350cm3 -  myśląc wyłącznie o wadze a nie wielkość zmieściłoby się tam kilka ładnych Kolibrów. Oczywiście takie rozumowanie jest niedorzeczne tak jak niedorzecznością byłoby stosowanie ptaka jako odważnika - próbuję jednak zrozumieć całkowicie odmienny sposób rozumowania przeciętnego kreacjonisty - ci natomiast przyjmują za upokorzenie porównywanie ludzi do małp.Nie wiem, czy zdają sobie sprawę jak niewiele dzieli nas od  siebie, mając na uwadze aż 98 procent DNA goryla zgodnego z ludzkim. (Mam nadzieję, że Bóg w kolejnej książce wydanej przez siebie zdoła nam to jakoś wyjaśnić). Swoją drogą, nie przypominam sobie wydania książki przez szatana, ale dla pewności zapytam w bibliotece.

Gdyby jutro cały świat obiegła informacja zdobycia niezbitych dowodów na zważenie duszy przy pomocy wagi elektronicznej (takiej jaką posiada zapewne większość ludzi w Polsce) Watykan nie omieszkałby tytułować wybitnego naukowca zdecydowanego ważyć trupy "Świętym" - po jego śmierci rzecz jasna.Sprawa wygląda inaczej w przypadku naukowców, tutaj dendrochronologia i datowanie radiowęglowe "To chyba jakaś ściema co?"
Waga sklepowa, kucharska czy wędkarska brzmi przecież poważniej od ważenia proporcji  między izotopem promieniotwórczym węgla, a izotopami trwałymi - tutaj sarkazm jeśli ktoś ma problem z wyczuciem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rolnictwo2010.pun.pl ile jest części miedziany jeżdziec www.kredyt-w-czestochowie.pun.pl www.headshoot.pun.pl sims3launcher